Χρονόμετρο
    ENERGEAN KAVALA BC: Ροζ αγώνα και κόντρα στα Φάρσαλα 29 Φεβρουαρίου, 2020 - Η  Energean Kavala BC υποδέχθηκε στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου», για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ Εθνικής, τα Φάρσαλα και έβαλε στο συρτάρι ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα, με 71-59. Η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη πήρε προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης (23-10) και η διαφορά ήταν σταθερή μέχρι το τέλος. **Τα δεκάλεπτα… Περισσότερα
    ΓΣΕ: Αντέδρασε στο 2ο ημίχρονο όμως δεν τα κατάφερε στην Πάτρα 29 Φεβρουαρίου, 2020 - Ο ΓΣ Ελευθερούπολης προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον  Απόλλωνα Πάτρας, για την 20η αγωνιστική της Α2 Εθνικής, να διορθώσει τα κακώς κείμενα του πρώτου, μείωσε την διαφορά όμως δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα. Επιστρέφει με το κίτρινο φύλλο αγώνα με σκορ 71-64 αλλά όλοι κρατάνε την προσπάθεια στο 3ο και… Περισσότερα
    ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΜ-Θ: Τέταρτη νίκη των ΠΑΝΘΗΡΩΝ 52-24 νίκησαν τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης 24 Φεβρουαρίου, 2020 - Συνέχισαν το σερί των επιτυχιών τους οι ΠΑΝΘΗΡΕΣ στο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Γυναικών Αν. Μακεδονίας – Θράκης. Την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου, στο Κλειστό των Ποταμουδίων πέτυχαν την 4η νίκη τους, νικώντας τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Από το πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκε μεγάλη διαφορά, στη συνέχεια ο ρυθμός χαλάρωσε, ενώ πήραν χρόνο συμμετοχής όλες οι αθλήτριες και από τις… Περισσότερα
    ENERGEAN KAVALA BC: Σπουδαία νίκη στη Κομοτηνή 23 Φεβρουαρίου, 2020 - Η ENERGEAN KAVALA BC πέρασε με 55-73 από την Κομοτηνή στο  γειτονικό ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής. Πήρε μικρό προβάδισμα στο πρώτο 10λεπτο όμως στη συνέχεια πήρε τον έλεγχο και σιγά-σιγά ανέβασε την υπέρ της διαφορά για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 73-55. Σε συνδυασμό με την ήττα… Περισσότερα
    ΓΣΕ: Μεγάλη νίκη επί του Αμύντα 22 Φεβρουαρίου, 2020 - Με τον κόσμο στο πλευρό του, για άλλη μια φορά, ο ΓΣ Ελευθερούπολης επιβλήθηκε του Αμύνα με 76-57 στο ματς της 19ης αγωνιστικής της Α2. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν… αναγνωριστικό και έληξε ισόπαλο με 16-16. Στη συνέχεια ο ΓΣΕ πήρε τον έλεγχο και σιγά-σιγά, με καθαρό μυαλό στην επίθεση και καλή άμυνα, η ψαλίδα άνοιξε.… Περισσότερα
    ENERGEAN KAVALA BC: Αγχωτική νίκη κόντρα στην Ευκαρπία 9 Φεβρουαρίου, 2020 - Η Energean Kavala BC υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής 9/2 την Ευκαρπία για την 18η αγωνιστική του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής και πέτυχε αγχωτική αλλά πολύτιμη νίκη με 63-62. Στο αμυντικό κομμάτι η ομάδα της Καβάλας κατάφερε να περιορίσει τον αντίπαλο της στους 62 πόντους όμως στο επιθετικό ήταν αγχωμένη και το ματς έγινε… Περισσότερα
    ΓΣΕ: Πέρασε και από το Ναύπλιο, πάτησε στην 5η θέση 9 Φεβρουαρίου, 2020 - Ο ΓΣ Ελευθερούπολης είναι τελικά από… ατσάλι. Μετά από αγώνα ντέρμπι στο Ναύπλιο με τον τοπικό Οίαξ για την 18η αγωνιστική κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με 81-78 μετά από πεντάλεπτη παράταση. Είναι στην 5η θέση της κατάταξης με 28 βαθμούς και όλοι πανηγυρίζουν για τη νέα επιτυχία. **Διαιτητές: Μπίκας-Σκούτας-Γιακείμη (Καραλής) **Δεκάλεπτα: 16-17, 30-37, 50-48,… Περισσότερα
    ENERGEAN KAVALA BC: Έχασε στις λεπτομέρειες… 2 Φεβρουαρίου, 2020 - Η ENERGEAN KAVALA BC βρέθηκε το απόγευμα της Κυριακής (2/2) στο γήπεδο του Λαγκαδά για το παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής με τον τοπικό Ερμή και έχασε στις λεπτομέρειες με 60-59. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 3η θέση όμως η ομάδα της Καβάλας έχει την υπέρ της διαφορά από το… Περισσότερα
    ΓΣΕ: Επιστροφή στις νίκες 2 Φεβρουαρίου, 2020 - Ο ΓΣ Ελευθερούπολης επέστρεψε στις νίκες. Για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής υποδέχθηκε στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο της πόλης τον Φίλιππο Βέροιας και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 86-74. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ όμως στη συνέχεια η ομάδα της Ελευθερούπολης πήρε διαφορά ασφαλείας που την… Περισσότερα
    ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΜΘ: ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ 83-50 27 Ιανουαρίου, 2020 - Καθοριστική  νίκη με μεγάλη διαφορά και πολύ καλή εμφάνιση πέτυχε η ομάδα των Πανθήρων επί του Αστέρα για το πρωτάθλημα μπάσκετ γυναικών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ . Ο αγώνας έγινε στο γεμάτο από φίλους του μπάσκετ γήπεδο των Ποταμουδίων την Κυριακή 26/01/2020 στις 3.00 το μεσημέρι. Τελείωσε με σκορ 83-50 ενώ το σκορ ανά δεκάλεπτο ήταν:12-5,34-27(22-22),61-32(27-5),83-50(22-18).  … Περισσότερα