Χρονόμετρο

    ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Δοκιμασίες για τους δύο από τους τρεις πρωτοπόρους της Α’ κατηγορίας

    Δημοσιεύτηκε στις

    Τρεις ομάδες οδηγούν την κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας, με τον Ορφέα Ελευθερούπολης να έχει θεωρητικά το ευκολότερο έργο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, καθώς υποδέχεται το απόγευμα του Σαββάτου τον Ολυμπιακό Καβάλας και είναι το φαβορί, ενώ η Δόξα Θεολόγου δοκιμάζεται την ίδια ώρα στους Φιλίππους.

    Δύσκολο έργο έχει στα Λιμενάρια την Κυριακή ο Βύρωνας με την τοπική Αναγέννηση, ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζουν κι οι αναμετρήσεις σε Πλατανότοπο (Φρίξος-Βρασίδας), Νέα Καρβάλη (Ναζιανζός-Άρης Πηγών), ενώ τον πρώτο λόγο έχουν οι Κρηνίδες κόντρα στον Θεαγένη. Τέλος, στο γήπεδο του Αμυγδαλεώνα η ΑΕ Καβάλας περιμένει τον Ατρόμητο Χαλκερού, αναζητώντας την πρώτη της νίκη, μετά από τρεις σερί ήττες.

    Κύπελλο κατηγοριών περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τις ομάδες στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας, ενώ κανονικά διεξάγεται η 3η αγωνιστική στον 2ο και στον 3ο όμιλο.

     

    Α’ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-4η αγωνιστική

    Σάββατο 6/10, 17.00

    Φρίξος Πλατανοτόπου-Βρασίδας Ν. Περάμου

    Ορφέας Ελευθ/λης-Ολυμπιακός Καβάλας

    ΑΕ Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού

    Μ.Α. Φιλίππων-Δόξα Θεολόγου

    Κυριακή 7/10, 17.00

    Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Άρης Πηγών

    Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας

    Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης

     

    Βαθμολογία

    Βύρωνας Καβάλας (9-1) 9

    Δόξα Θεολόγου (8-0) 9

    Ορφέας Ελευθερούπολης (4-0) 9

    Ατρόμητος Χαλκερού (4-1) 7

    Βρασίδας Ν. Περάμου (2-1) 6

    Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (6-4) 4

    Αναγέννηση Λιμεναρίων (5-5) 4

    Άρης Πηγών (2-4) 3

    Κεραυνός Κρηνίδων (1-3) 3

    Φρίξος Πλατανοτόπου (3-7) 3

    Ολυμπιακός Καβάλας (1-5) 1

    ΜΑ Φιλίππων (3-8) 1

    Θεαγένης (2-8) 1

    ΑΕ Καβάλας (1-4) 0

     

    Β’ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-2ος όμιλος

    3η αγωνιστική-Σάββατο 6/10, 17.00

    ΠΑΟ Καβάλας-Άρης Πρίνου

    Κυριακή 7/10, 17.00

    Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού

    Ελπίδες Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών

    Δόξα Αμυγδαλεώνα-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’

    Κεραυνός Καλλιράχης-Άγιος Λουκάς (11.00)

    Ρεπό: Ασπίδα Πολυστύλου

     

    Βαθμολογία

    Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’ (8-3) 6

    Μακεδονικός Αμισιανών (6-2) 6

    Ασπίδα Πολυστύλου (4-1) 4

    Δόξα Αμυγδαλεώνα (4-1) 4

    ΠΑΟΚ (2-0) 3*

    Κεραυνός Καλλιράχης (1-3) 3

    Άρης Πρίνου (1-1) 1*

    Άρης Ζυγού (3-7) 0

    Ελπίδες Καβάλας (1-6) 0

    Άγιος Λουκάς (0-5) 0

    Ηρακλής Καβάλας (2-3) -5

    – Ο Ηρακλής έχει αφαίρεση έξι βαθμών για την περίοδο 2018-2019.

    * Έχουν κάνει ρεπό.

     

    Β’ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-3ος όμιλος

    3η αγωνιστική-Σάββατο, 6/10, 17.00

    ΑΕ Πιερέων 2004-Ατρόμητος Ακροβουνίου

    Κεραυνός Ελευθερών-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

    Κυριακή 7/10, 17.00

    Α.Ο. Κάρυανης-Α.Σ. Παγγαίο

    Βυζάντιο-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

    Αστέρας Φωλιάς-Μ.Α. Ορφανίου

    Ρεπό: Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

     

    Βαθμολογία

    ΑΟ Κάρυανης (8-5) 4

    ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (6-3) 4

    ΜΑ Ορφανίου (4-3) 4

    ΑΕ Πιερέων 2004 (7-3) 3

    Ατρόμητος Ακροβουνίου (6-4) 3

    ΑΟ Ελαιοχωρίου (3-2) 3 **

    Αστέρας Φωλιάς (6-7) 3

    Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας (3-3) 2

    Βυζάντιο (1-3) 1

    Κεραυνός Ελευθερών (0-1) 0 **

    ΑΣ Παγγαίο (0-10) 0

    (*) Έχουν κάνει ρεπό.

     

    ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ-1ος όμιλος

    Σάββατο 6/10, 16.00

    Ποσειδών-Μαίανδρος Γέροντα

    Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μυρμιδόνες

    Κεραμωτή-Μακ. Αγιάσματος

    Ατρ, Λεκάνης-Πανιώνιος Ξεριά

    Κυριακή 7/10, 16.15

    Αίας Παναγίας-Α.Ο. Ποταμιάς

     


    Δημοσιεύτηκε στις

    Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.