Χρονόμετρο

    ΒΟΛΕΪ: Το πρόγραμμα σε Α2 Γυναικών και Περιφέρεια

    Δημοσιεύτηκε στις

    Τη Νίκη Αλεξανδρούπολης υποδέχεται ο ΑΟΚ για την 11η αγωνιστική της Α2 γυναικών. Ο πρώτος αγώνας του για το 2018 θα διεξαχθεί το Σάββατο 13 Ιανουαρίου στο «Αλ. Δήμογλου» της Καλαμίτσας και θα ξεκινήσει στις 7 το απόγευμα.

    Σε επίπεδο περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης (ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ) θα γίνουν αγώνες για τα πρωταθλήματα Γυναικών, Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων και Παγκορασίδων. Το πρόγραμμα:

     

    Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών (Βόρειος όμιλος, 1ος υπο-όμιλος)

    11η αγωνιστική

    13/1 (7μμ): ΑΟ Καβάλας-Νίκη Αλεξανδρούπολης

    14/1 (7μμ): Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

    14/1 (4μμ): Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Νέα Βύσσα

    Ναύαρχος Βότσης-Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 α.α.

     

    Βαθμολογία
    1Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου269-129-8
    2Νίκη Αλεξανδρούπολης227-326-13
    3Ελπίδα Αμπελοκήπων217-324-14
    4Ναύαρχος Βότσης186-423-17
    5Νέα Βύσσα176-422-17
    6Μ.Α. Γιαννιτσών93-711-22
    7ΑΟ Καβάλας72-812-26
    8Αρχέλαος Κατερίνης-60-100-30
    (*) Ο Αρχέλαος αποχώρησε.

     

    Β’ Εθνική Γυναικών (4ος όμιλος)

    Α’ Όμιλος

    14/1 (5μμ): Αμαζόνες Μαΐστρου-Έβρος Σουφλίου

    14/1 (7μμ): Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-ΑΟ Ορεστιάδας

     

    Βαθμολογία
    1Φοίνικας Αλεξ/πολης155-015-1
    2ΑΕ Κομοτηνής104-213-11
    3Έβρος Σουφλίου93-210-8
    4Αμαζόνες Μαΐστρου83-210-8
    5ΑΟ Ορεστιάδας51-48-12
    6Άθλος Ορεστιάδας10-62-18

     

    Β’ Όμιλος

    13/1 (5μμ): ΓΣ Δράμας-Άρτεμις Σερρών

    13/1 (5.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Ερμογένης Ξάνθης

     

    Βαθμολογία
    1ΓΣ Δράμας114-012-2
    2Ερμογένης Ξάνθης83-19-6
    3Άρτεμις Σερρών82-210-7
    4ΑΟ Αμυγδαλεώνα31-33-10
    5Γαία Δράμας00-43-12

     

    Πρωτάθλημα Εφήβων

    13/1 (11.30πμ): ΑΕ Κομοτηνής-Έβρος Σουφλίου

    14/1 (3μμ): ΑΟ Σερρών-ΑΟ Καβάλας

     

    Βαθμολογία
    1Έβρος Σουφλίου124-012-0
    2Εθνικός Αλεξ/πολης124-112-4
    3ΑΟ Καβάλας62-37-9
    4ΑΕ Κομοτηνής32-37-11
    5ΑΟ Σερρών00-51-15
    (*) Η ΑΕΚ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

     

    Πρωτάθλημα Παίδων

    Α’ Όμιλος

    13/1 (11πμ): ΓΕ Αλεξανδρούπολης-Ερμογένης Ξάνθης

    14/1 (1μμ): ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Σερρών

     

    Βαθμολογία
    1Ερμογένης Ξάνθης93-19-4
    2ΑΕ Κομοτηνής62-17-3
    3ΑΟ Σερρών62-27-7
    4ΓΕ Αλεξανδρούπολης-30-30-9
    (*) Η ΓΕΑ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

     

    Β’ Όμιλος

    14/1 (6μμ): ΑΟ Ορεστιάδας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    15/1 (8μμ): Έβρος Σουφλίου-Άθλος Ορεστιάδας

     

    Βαθμολογία
    1Έβρος Σουφλίου93-110-3
    2ΑΟ Ορεστιάδας93-19-5
    3Εθνικός Αλεξ/πολης41-36-9
    4Άθλος Ορεστιάδας21-33-11

     

    Πρωτάθλημα Κορασίδων

    Α’ Όμιλος

    14/1 (3μμ): ΓΣ Δράμας-Γαία Δράμας

    14/1 (7.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Άρτεμις Σερρών

     

    Βαθμολογία
    1ΓΣ Δράμας93-09-1
    2Γαία Δράμας93-09-1
    3ΑΟ Αμυγδαλεώνα31-24-6
    4Άρτεμις Σερρών31-24-7
    5ΑΟ Καβάλας Β’00-41-12

     

    Β’ Όμιλος

    14/1 (2μμ): ΑΟ Καβάλας-Ερμογένης Ξάνθης Β’

    14/1 (5μμ): Θράκες Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης

     

    Βαθμολογία
    1ΑΟ Καβάλας124-012-0
    2ΑΟ Χρυσούπολης93-19-5
    3Ανδροσθένης Θάσου31-24-6
    4Ερμογένης Ξάνθης Β’31-34-9
    5Θράκες Ξάνθης00-30-9

     

    Γ’ Όμιλος

    13/1 (2μμ): ΑΟ Καβάλας Γ’-Ερμογένης Ξάνθης

    14/1 (11πμ): ΑΕ Κομοτηνής-Ακαδημία Κομοτηνής

     

    Βαθμολογία
    1ΑΕ Κομοτηνής83-09-2
    2Ερμογένης Ξάνθης72-18-3
    3ΑΟ Καβάλας Γ’52-16-5
    4Ακαδημία Κομοτηνής41-25-6
    5Φοίνικας Αλεξ/πολης00-40-12

     

    Δ’ Όμιλος

    14/1 (11πμ): Νίκη Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

    14/1 (6μμ): Νέα Βύσσα-Θύελλα Φερών

     

    Βαθμολογία
    1Αμαζόνες Μαΐστρου186-018-3
    2Νίκη Αλεξανδρούπολης145-116-6
    3Έβρος Σουφλίου93-312-11
    4ΑΟ Ορεστιάδας83-311-13
    5Νέα Βύσσα51-59-15
    6Θύελλα Φερών00-60-18

     

    Πρωτάθλημα Παγκορασίδων

    Α’ Όμιλος

    14/1 (5μμ): ΓΣ Δράμας-Γαία Δράμας

    14/1 (5.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Άρτεμις Σερρών

     

    Βαθμολογία
    1Γαία Δράμας62-06-0
    2ΓΣ Δράμας31-14-3
    3ΑΟ Αμυγδαλεώνα31-13-4
    4Άρτεμις Σερρών00-20-6

     

    Β’ Όμιλος

    14/1 (3μμ): Θράκες Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης

     

    Βαθμολογία
    1ΑΟ Καβάλας93-09-0
    2Ανδροσθένης Θάσου31-13-4
    3ΑΟ Χρυσούπολης31-24-6
    4Θράκες Ξάνθης00-20-6

     

    Γ’ Όμιλος

    Ρεπό

     

    Βαθμολογία
    1Ερμογένης Ξάνθης62-17-4
    2Ακαδημία Κομοτηνής62-17-5
    3ΑΕ Κομοτηνής62-17-5
    4Φοίνικας Αλεξ/πολης00-32-9

     

    Δ’ Όμιλος

    14/1 (1μμ): Νίκη Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

    14/1 (4μμ): Νέα Βύσσα-Θύελλα Φερών

     

    Βαθμολογία
    1Νίκη Αλεξανδρούπολης217-021-2
    2Αμαζόνες Μαΐστρου155-116-5
    3Νέα Βύσσα145-216-8
    4ΑΟ Ορεστιάδας93-39-10
    5Θύελλα Φερών72-510-15
    6Έβρος Σουφλίου31-64-18
    7Άθλος Ορεστιάδας00-60-18

     

    Ε’ Όμιλος

    14/1 (1μμ): ΓΣ Δράμας Β’-ΑΟ Καβάλας Γ’

    13/1 (7μμ): Γαία Δράμας Β’-ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’

    Στ’ Όμιλος

    14/1 (3μμ): Ακαδημία Κομοτηνής Β’-Ερμογένης Ξάνθης Γ’


    Δημοσιεύτηκε στις 0

    Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.