Χρονόμετρο

    ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Στην κορυφή η Πέρνη

    Δημοσιεύτηκε στις

    Νικητής στο ντέρμπι του 1ου ομίλου της Λίγκας ο Κεραυνός, 3-2 την ΑΕΚ – Στον 2ο όμιλο, εξαιρετικοί οι Πιερείς, 3-2 το Παγγαίο – Ακάθεκτος ο Βρασίδας

    Την πολύ καλή του πορεία συνεχίζει ο Κεραυνός Πέρνης, καθώς με την έναρξη του δεύτερου γύρου στη Λίγκα της ΕΠΣ Καβάλας και στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής επικράτησε το Σάββατο με 3-2 (Βασιλειάδης, 2 Χατζησάββας, – Δασκαλίδης, Γεωργούλιας) της Α.Ε. Καβάλας και πλέον είναι μόνος πρώτος στην κορυφή του 1ου ομίλου, στο +2 από τον δεύτερο Ηρακλή, που επικράτησε με το εντυπωσιακό 7-1 του Θεαγένη, αφήνοντας τρεις πόντους πίσω τους «κιτρινόμαυρους». Πολλά παράπονα από τη διαιτησία έχει ο Ναζιανζός Ν. Καρβάλης, που ηττήθηκε στο Αγίασμα με 2-1 από τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου (2 γκολ ο αγέραστος Κλοκίδης).

    Στον δεύτερο όμιλο της Λίγκας, ο Βρασίδας έφτασε τα οκτώ παιχνίδια αήττητος και με το 2-0 επί της Δ. Λυδίας (Παντίδης, Γυαλίδης) και σε συνδυασμό με το 3-2 της Α.Ε. Πιερέων επί του Α.Σ. Παγγαίου (2 Τζιβάνης, Σαουλίδης – Μαρκόπουλος, Παπαδόπουλος) είναι στην κορυφή με πέντε βαθμούς διαφορά από τους Πιερείς.

    Στην Α’ κατηγορία, ρεπό είχε ο 1ος όμιλος, ενώ στον δεύτερο όμιλο η Εν. Παγ. Δρυάδας μετά το 2-2 με την Ασπίδα Πολυστύλου διατηρήθηκε μόνη στην κορυφή. Στη Β’ κατηγορία, απώλεια βαθμών για το Ερατεινό, μετά το 1-1 με τον Ποντ. Ποντολιβάδου, ενώ ο Α.Ο. Ελαιοχωρίου με το 3-2 επί του Μ.Α. Μεσορόπης πέρασε στην κορυφή, εκμεταλλευόμενος το 1-1 του ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα στο Κρυονέρι.

     

    ΛΙΓΚΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

    1ος όμιλος-10η αγωνιστική

    Αναγ. Λιμεναρίων-Θράκη Γραβούνα 3-1

    Κεραυνός Πέρνης-Α.Ε. Καβάλας 3-2

    Απ. Χρυσοχωρίου-Ναζιανζός 2-1

    Βύρων-Κεραμωτή 3-0

    Ηρακλής Καβάλας-Θεαγένης 7-1

     

    Βαθμολογία

    1. Κεραυνός Πέρνης (25-8) 25

    2. Ηρακλής Καβάλας (24-5) 23

    3. Α.Ε. Καβάλας (22-10) 22

    4. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (15-12) 16

    5. Κεραμωτή (17-14) 16

    6. Απόλλων Χρυσοχωρίου (15-20) 15

    7. Αναγέννηση Λιμεναρίων (10-22) 9

    8. Βύρων (11-20) 8

    9. Θράκη Γραβούνα (8-23) 7

    10. Θεαγένης (12-25) 4

     

    2ος όμιλος-10η αγωνιστική

    Κερ. Κρηνίδων-Κερ. Ελευθερών 1-1

    Ηρακλής Μυρτοφύτου-Αετός Ορφανού 2-0

    Μ.Α. Αντιφιλίππων-Δόξα Θεολόγου 1-0

    ΑΕ Πιερέων 2004-Α.Σ. Παγγαίου 3-2

    Βρασίδας-Δόξα Λυδίας  2-0

     

    Βαθμολογία

    1. Βρασίδας Ν. Περάμου (20-11) 27

    2. ΑΕ Πιερέων 2004 (38-12) 22

    3. ΑΣ Παγγαίο (25-16) 19

    4. Αετός Ορφανού (17-13) 16

    5. Κεραυνός Κρηνίδων (17-23) 16

    6. Κεραυνός Ελευθερών (19-27) 14

    7. Ηρακλής Μυρτοφύτου (14-24) 10

    8. Δόξα Θεολόγου (17-14) 9

    9. Μ.Α. Αντιφιλίππων (10-13) 7

    10. Δόξα Λυδίας (6-30) 3

     

    Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-1ος όμιλος

    Βαθμολογία

    1. Ολυμπιακός Καβάλας (22-8) 17

    2. ΠΑΟ Καβάλας (16-12) 14

    3. Μυρμιδόνες (13-16) 13

    4. Άρης Πρίνου (16-11) 12

    5. Εθνικός Ν. Καρυάς (18-12) 11

    6. Αίας Παναγίας (11-13) 10

    7. Μαίανδρος Γέροντα (12-13) 10

    8. Άρης Κεχροκάμπου (13-13) 8

    9. Ατρόμητος Χαλκερού (7-12) 8

    10. Ποσειδών Καβάλας (7-25) 4

    * Δύο μηδενισμούς και -4β. έχει ο Άρης Κεχροκάμπου.

    Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

    2ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Μ.Α. Ορφανίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-5

    Ασπ. Πολυστύλου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 2-2

    Χελιδόνια-Μακ. Αμισιανών 1-5

    Μ.Α. Φιλίππων-Άρης Ζυγού 0-4

    Ατρ. Ακροβουνίου-Α.Ο. Ποταμιάς 1-3

     

    Βαθμολογία

    1. Ενωση Παγ. Δρυάδας (19-10) 19

    2. Άρης Ζυγού (20-8) 17

    3. Μακεδονικός Αμισιανών (25-8) 16

    4. Δόξα Αμυγδαλεώνα (24-12) 16

    5. Ασπίδα Πολυστύλου (17-12) 13

    6. Χελιδόνια (10-13) 10

    7. Α.Ο. Ποταμιάς (14-18) 9

    8. Μ.Α. Ορφανίου (13-25) 7

    9. Ατρόμητος Ακροβουνίου (8-21) 3

    10. Μ.Α. Φιλίππων (6-27) 2

     

    Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

    1ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Παράδεισος-Άρης Πηγών 0-3 α.α.

    Αετός Ερατεινού-Ποντ. Ποντολιβάδου 1-1

    Καβάλα 2004-Παν. Ξεριά 1-3

    Φάρος Μαριών-Φιλ. Παληού 3-0 α.α.

    Ρεπό: Ατρόμητος Λεκάνης

     

    Βαθμολογία

    1. Αετός Ερατεινού (17-7) 19 *

    2. Άρης Πηγών (19-7) 16 *

    3. Πανιώνιος Ξεριά (14-8) 15 *

    4. Καβάλα 2004 (17-12) 11 *

    5. Φάρος Μαριών (11-13) 9 *

    6. Φίλιπποι Παληού (10-10) 8 *

    7. Ποντιακός Ποντολιβάδου (9-11) 8 *

    8. Ατρόμητος Λεκάνης (7-12) 4 *

    9. Παράδεισος –

    – Ο Παράδεισος αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

    * Έχουν κάνει ρεπό. 

     

    2ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Κερ. Καλλιράχης-Φιλ. Χρυσοκάστρου 1-0

    Φρίξος Πλατανότοπου-Λύκοι 4-2

    Α.Ο. Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Μεσορόπης 3-2

    Ελπ. Κρυονερίου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-1

    Ρεπό: Φρίξος Ελευθερούπολης

     

    Βαθμολογία

    1. Α.Ο. Ελαιοχωρίου (16-5) 17 *

    2. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (29-13) 16 *

    3. Φρίξος Ελευθερούπολης (14-10) 14 *

    4. Φρίξος Πλατανοτόπου (28-16) 12 *

    5. Ελπίδα Κρυονερίου (12-10) 10 *

    6. Φίλιππος Χρυσοκάστρου (10-18) 7 *

    7. Μ.Α. Μεσορόπης (12-23) 6 *

    8. Κεραυνός Καλλιράχης (10-21) 6

    9. Λύκοι 5-21 1 *

    – Έναν μηδενισμό και μείον 2 βαθμούς οι Λύκοι.

    * Έχουν κάνει ρεπό. 

     

     ΠΕΡΝΗ (600 x 485)


    Δημοσιεύτηκε στις 0

    Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.