Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: One man show ο Καρλόπουλος

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον βραχύσωμο μέσο, το Βυζάντιο πήρε πολύτιμο τρίποντο, νικώντας δίκαια τον Ηρακλή Αμπελοκήπων με 2-0 – Δεκατριάρι στις ήττες για Ορφέα, 3-0 στο Σουφλί από Έβρο

Με τον Κύδωνα Καρλόπουλο να είναι ο κορυφαίος της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας μάλιστα και τα δύο γκολ της ομάδας του, το Βυζάντιο ξεπέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Αμπελοκήπων, επικρατώντας με 2-0 στο γήπεδο του Κοκκινοχώματος για την εξ αναβολής αναμέτρηση, που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (18/3) στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι» πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, είχαν δύο δοκάρια και είχαν το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για μια περίπτωση πέναλτι στο 77’ για ανατροπή του Παπαϊωάννου από τον Μουσικάκη.

Δεκατριάρι στις ήττες για τον Ορφέα

Την 13η συνεχόμενη ήττα του γνώρισε το απόγευμα της Τετάρτης ο Ορφέας Ελευθερούπολης, αυτή τη φορά στο Σουφλί, με σκορ 3-0 από τον τοπικό Έβρο, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και μάλιστα να αντιμετωπίσουν την πίεση που άσκησε ο Ορφέας, ενώ ίδια ήταν η εικόνα και στην επανάληψη, με την καβαλιώτικη ομάδα να είναι αυτή που πίεζε για να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά τους παίκτες του Σουφλίου με κυνισμό στις αντεπιθέσεις να σκοράρουν και να «κλειδώνουν» το τρίποντο με δύο ακόμη τέρματα (3-0).

Η ομάδα της Ελευθερούπολης τελείωσε το ματς με εννέα παίκτες λόγω αποβολής των Βραμέντσαλη και Τσίτσι.