ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Το «απόλυτο» για την ομάδα Κ12, ήττα για την ομάδα Κ14

Μια νίκη και μια ήττα για τις μικτές ομάδες Κ12 και Κ14 της ΕΠΣ Καβάλας στα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής της ΕΠΟ με τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Δράμας. Οι μικροί κατέκτησαν τη νίκη με 3-1 και παραμένουν στην κορυφή του ομίλου κρατώντας μάλιστα το απόλυτο με 5 νίκες σε ισάριθμα ματς. Η ομάδα Κ14 υπέστη τη πρώτη της ήττα στην διοργάνωση, με 1-2 και παραμένει στους 7β.

Η ομάδα Κ12 βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο της συνάντησης, στο Ενωσιακό γήπεδο, με 0-1, όμως στην επανάληψη έκανε την ολική ανατροπή για το τελικό υπέρ της 3-1. Ο Προβατίδης ισοφάρισε σε 1-1, ο Καϊπης έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1 και ο Λαζαρίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η ομάδα Κ14 της ΕΠΣ Καβάλας προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ-πέναλτι του Βρύζα και όλα έδειχναν πως θα πάρει άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα στη διοργάνωση. Οι φιλοξενούμενοι όμως με δύο στημένες φάσεις στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έκαναν την ανατροπή για το τελικό υπέρ τους 1-2.

Στην 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου, οι επίλεκτοι του νομού μας ταξιδεύουν στην Αλεξανδρούπολη για τα παιχνίδια με αυτούς της ΕΠΣ Έβρου.