ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Πεντάρα πρόκρισης για το Νέστο

Ο Νέστος κατέκτησε τη νίκη, με 5-0, επί της Αναγέννησης Λιμεναρίων στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας και το σκορ αυτό κάνει τον επαναληπτικό… τυπική διαδικασία. Το ημίχρονο στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης έληξε με 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο τέρματα σε πέντε λεπτά στο ξεκίνημα της επανάληψης (56ο έως 61ο) και άλλα δύο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για το επιβλητικό υπέρ τους 5-0. Η Αναγέννηση παρουσίασε ένα καλογυμνασμένο σύνολο που όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάτι καλό στο ματς.

Τα γκολ του αγώνα

Στο 19ο λεπτό ο Λαζαρίδης έκανε το 1-0 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 56 ο Δόντσος έκανε το 2-0. Στο 60 ο Μπλιος έκανε πλασέ στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο 61 πέναλτι υπέρ του Νέστου, στην εκτέλεση πήγε ο Γρ. Παπαδόπουλος για το 3-0. Στο 89 ο Αδαμάκης ανέβασε τον δείκτη στο 4-0 και στο 93 ο Γρ. Παπαδόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε  το τελικό 5-0.