ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Νέστος VS Αναγέννηση στον ημιτελικό

Ο Νέστος και η Αναγέννηση Λιμεναρίων προκρίθηκαν με αντιπάλους τον Αετό Οφρυνίου και την Δόξα Θεολόγου αντίστοιχα και θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας.

Νέστος-Αετός Οφρυνίου: 2-1

Ο Αετός προηγήθηκε στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης στον προημιτελικό με το Νέστο όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, πήραν τον έλεγχο του αγώνα και τελικά τη νίκη πρόκριση με 2-1. Στο 9ο λεπτό ο Σαλπιγγίδης έκανε το 0-1. Στο 26 ο Παπαδόπουλος με «βολίδα» απάντησε για το 1-1. Στο 64 δυνατό σουτ του Γεωργιάδη για το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Στο 18 σουτ το Λαζαρίδη δεν βρήκε στόχο. Στο 21 ο Μπαϊκαρά δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 80 ο Σαλπιγγίδης έχασε την μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν έκανε σουτ που έσωσε πάνω στη γραμμή ο Μπάμπουρας.

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου: 2-0

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων ήθελε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας στο γειτονικό ντέρμπι με την Δόξα Θεολόγου και την κατέκτησε με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τετ-α-τετ που έδιωξε ο Παπαδόπουλος στο 20ο λεπτό. Στο 25 πάσα του Αγγελίδη για το Δούμπλατζη που με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 30 εκτέλεση φάουλ του Μπατάκογλου, κεφαλιά του Δούμπλατζη για το 2-0. Ο προημιτελικός έγινε παρουσία πολλών φιλάθλων των δύο ομάδων.

Ηρακλής Καβάλας-Βυζάντιο: 0-2

Το Βυζάντιο είχε την υπεροχή στο Βερούλειο στον προημιτελικό με τον Ηρακλή Καβάλας και πήρε το εισιτήριο για τον ημιτελικό με 0-2. Στο 4ο λεπτό ο Ότσος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1 και στο 50 ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ηλιάδη, διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Το Βυζάντιο θα περιμένει το νικητή Κεραυνό Πέρνης ή Βύρωνα στους διπλούς ημιτελικούς της διοργάνωσης (πρώτο παιχνίδι στο Κοκκινόχωμα).