ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ (1ος όμιλος): Ηρακλής Καβάλας vs Ποσειδών στον τελικό

Ο Ηρακλής Καβάλας υποδέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 9/11 τον Άγιο Λουκά στον ημιτελικό του Κυπέλλου του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό με 4-0. Στο 15ο λεπτό ο Παπαδόπουλος είχε δοκάρι και στο 25 ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Στο 29 ο Ισαάκ Ελευθεριάδης έκανε το 2-0. Στο 45 ο Κρομμύδας είχε προσπάθεια στο δοκάρι. Στο 51 ο Σαντογιάννης ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 και στο 80 ο Ποτηρένιας διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Την Κυριακή 10/11, ο Ποσειδών Καβάλας πήρε το 2ο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας μετά την διαδικασία των πέναλτι στην Καλλιράχη στον ημιτελικό με τον τοπικό Κεραυνό. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 1-1 και το 90λεπτο ισόπαλο με 2-2. Πιο συγκεκριμένα, στο 10ο λεπτό μετά από βολέ του  Τερλελέ και κακή εκτίμηση αμυντικού της Καλλιράχης στην κεφαλιά του έγινε το 0-1. Στο 15 ο Σινάνι, μετά από λάθος εκτίμηση τερματοφύλακα, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 85 ο Γραμματικόπουλος με σουτ στο δεξί γάμα της εστίας έκανε το 1-2. Στο 88 ο Σινάνι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έφερε το ματς στα ίσα.  Στην παράταση το σκορ δεν άλλαξε και στα πέναλτι οι δύο ομάδες εκτέλεσαν από επτά συνολικά για να κερδίσει ο Ποσειδών με 4-5 (οι γηπεδούχοι έχασαν τρία, οι φιλοξενούμενοι δύο).