Χρονόμετρο

ΓΣΕ: Μεγάλη νίκη επί του Αμύντα

Δημοσιεύτηκε στις

Με τον κόσμο στο πλευρό του, για άλλη μια φορά, ο ΓΣ Ελευθερούπολης επιβλήθηκε του Αμύνα με 76-57 στο ματς της 19ης αγωνιστικής της Α2.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν… αναγνωριστικό και έληξε ισόπαλο με 16-16. Στη συνέχεια ο ΓΣΕ πήρε τον έλεγχο και σιγά-σιγά, με καθαρό μυαλό στην επίθεση και καλή άμυνα, η ψαλίδα άνοιξε. Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους +24π. και στο τελευταίο 10λεπτο ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα με τον προπονητή του Γυμναστική, Κ. Παπαδόπουλο, να δίνει ευκαιρίες σε όλους.

**Τα δεκάλεπτα: 16-16, 43-33 (ημίχρονο), 66-42, 76-57.

**Διαιτητές: Πιτσίλκας-Ταρενίδης Στ.-Τσουμαχίδης

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας 3 (1), Μανοΐλοβιτς 6, Στυλίδης, Γοργόνης 14 (1), Τσούτσος, Γκέλιος, Μοτσενίγος 16 (2), Καραγιώργος, Σταμπουλής 17, Καμπουρίδης 2, Μπένας 15 (3), Δεληγεώργης 3 (1).

Αμύντας (Σαμόλης): Ζούπας 11 (1), Κάπρης 3 (1), Σιούντρης 1, Καλδής, Βαρδιάνος 9 (3), Κερασοβίτης 2, Κουκουνιάς, Γκαβανόπουλος 3 (1), Κομποδιέτας 13 (1), Χάλαρης 13 (1), Φακοπουλίδης, Μέλιος 2.