Γ΄ Εθνική: Τρίποντο για τον Αετό, ισοπαλία για τον Κεραυνό και δύο ήττες

Ο Αετός Οφρυνίου επέστρεψε στις νίκες, με 3-0 επί του Κιλκισιακού στο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Εντός έδρας ισοπαλία για τον Κεραυνό Πέρνης, ο Νέστος λύγισε στην Ξάνθη στο ματς με τον Ορφέα Puma, εντός έδρας ήττα για την Δόξα Θεολόγου. Αναλυτικά:

Ο Αετός Οφρυνίου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κιλκισιακό και πήρε το πολύτιμο τρίποντο με 3-0. Στο 34ο λεπτό ο Ελέζη άνοιξε το σκορ, 1-0. Στο 48 ο νεαρός Σαλπιγγίδης έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Δουμάνης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ο Ορφέας Puma Ξάνθης λύγισε την αντίσταση του Νέστου με 2-1, με ολική ανατροπή στο σκορ. Η ομάδα της Χρυσούπολης προηγήθηκε στο 41ο λεπτό με τον Λίτσκα (0-1). Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 48 ο Μελισσόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Στις καθυστερήσεις ο Τανζού έκανε την ολική ανατροπή για το τελικό και πολύτιμο 2-1.

Ο Κεραυνός Πέρνης μοιράστηκε τους βαθμούς (1-1) με την Ένωση Αλεξανδρούπολης στο ματς της 15ης αγωνιστικής. Νωρίς στο ματς, στο 8, ο Λάσπατζης έκανε το 1-0. Στην λήξη του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Μελισσόπουλου έγινε το 1-1 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Η Δόξα Θεολόγου δεν τα κατάφερε στο ματς με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, στο γήπεδο του Λιμένα καθώς ηττήθηκε με 0-2. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 72 ο Καρυοφύλλης έκανε το 0-1 και στο 83 με εύστοχο πέναλτι ο Γαϊδαρτζής διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Ο ΑΕΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ…

Το ΔΣ του Αετού ευχαριστεί την διαιτητική τριάδα Στόλης- Αναστασιάδης- Κρυωνάς της ΕΠΣ Σερρών για την προσέλευση τους στο παιχνίδι με τον Κιλκισιακό με δικό τους αυτοκίνητο (μειώνεται το εξοδολόγιο)… και επίσης τους συγχαίρει για την διαιτησία τους….