Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Ο Νέστος πήρε το ντέρμπι, ήττες για Αετό και Δόξα Θεολόγου

Ο Νέστος Χρυσούπολης κατέκτησε τη νίκη, με 3-1, επί του Κεραυνού Πέρνης στο τοπικό ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Εκτός έδρας ήττες για τον Αετό Οφρυνίου και την Δόξα Θεολόγου.

Τοπικό ντέρμπι στο γήπεδο της Χρυσούπολης με γηπεδούχο τον Κεραυνό Πέρνης και φιλοξενούμενο το Νέστο που παίζοντας ουσιαστικά στο «σπίτι» του πήρε τη νίκη με 1-3. Ο Λίτσκας με εύστοχο πέναλτι έκανε το 0-1 για να απαντήσει ο Λ. Παπαδόπουλος σε 1-1. Στο 64 ο Αδαμάκης έκανε το 1-2 και στο 75 ο Μπλιος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Ο Αετός Οφρυνίου ηττήθηκε στην Δράμα από τον Πανδραμαϊκό με 4-1. Στο 13 ο Μπελμάνι έκανε το 1-0 και στο 23 ο Αποστολίδης ισοφάρισε σε 1-1. Στο 70 ο Μπερούκας έκανε το 2-1, στο 89 ο Μπελμάνι έκανε το 3-1 και στις καθυστερήσεις ο Μπερούκας με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Πολύ καλή εμφάνιση για την Δόξα Θεολόγου στο γήπεδο των Σερρών στο ματς με την Δόξα Κάτω Καμήλας όμως ηττήθηκε στις λεπτομέρειες, με 2-1. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 51 ο Μπονέρης έκανε το 1-0 όμως στο 64 ο Μπρατσιάνι απάντησε για το 1-1. Στο 86 με εύστοχο πέναλτι του Μίνγκα διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.