Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» του Νέστου στη Θάσο, «Χ» για τον Αετό

Ο Νέστος κατέκτησε το «διπλό», με 0-1, στο γήπεδο του Λιμένα στο τοπικό ντέρμπι με τη νεοφώτιστη Δόξα Θεολόγου για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής και παραμένει στην κορυφή της κατάταξης (έφτασε στους 21β). Το γκολ-τρίποντο πέτυχε με κεφαλιά στο 10ο λεπτό ο Νάκας, μετά από σέντρα του Γρηγοριάδη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια, ένα με τον Μπαϊκαρά και ένα με τον Δόντσιο.

Λευκή ισοπαλία στο γήπεδο της Ξάνθης στην κόντρα του Ορφέα Puma Ξάνθης με τον Αετό Οφρυνίου για την 8η αγωνιστική. Στο 30ο λεπτό ο Κυφωνίδης έδιωξε με τα πόδια το πλασέ του Ξαντινιδη. Στο 32 ο Φουστέρης έκανε σουτ όμως δεν βρήκε στόχο. Ο ρυθμός ανέβηκε στο 2ο μέρος και στο 54 ο Σαββατιανός δεν πρόλαβε να κάνει προβολή μετά από σέντρα του Αποστολίδη. Στο 58 δυνατό σουτ του Μαυρόπουλου άουτ. Στο 64 σουτ του Γιάνα χωρίς  στόχο. Στο 85 σουτ του Μαυρόπουλου άουτ και στο 87 διπλή χαμένη ευκαιρία του Αετού με τον Τσίλογλου.