Γ΄ Εθνική: Βαριά ήττα για το Νέστο, έχασε ο Αετός, ισοπαλία για τον Κεραυνό

Ο Νέστος υπέστη βαριά εντός έδρας ήττα με 0-5 από τον Πανσερραϊκό στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, οι δύο ομάδες συγκατοικούν στην κορυφή με τους Σερραίους να έχουν πάρει το προβάδισμα. Ο Αετός ηττήθηκε με 2-1 στο Παραλίμνιο από τον τοπικό Απόλλωνα. Λευκή ισοπαλία για τον Κεραυνό Πέρνης στην Ξάνθη στο ματς με τον Ηρακλή Ν. Ζυγού. Αναλυτικά:

Ο Νέστος δεν είχε… έμπνευση στο ντέρμπι με τον Πανσερραϊκό. Οι Σερραίοι προηγήθηκαν με 0-2 στο 15λεπτο, 0-4 στο ημίχρονο και  τελικά επικράτησαν με 0-5. Πιο συγκεκριμένα, ο Γκούρτσας έκανε το 0-1 στο 10ο λεπτό, ο Κόνσι το 0-2 στο 14΄, ο Τσιμίκας στο 36 το 0-3 και ο Μπάρδας στο 46 το 0-4. Στο 86 ο Πολύζος διαμόρφωσε το τελικό 0-5. ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ

Ο Αετός Οφρυνίου λύγισε με 2-1 στο Παραλίμνιο στην κόντρα με τον τοπικό Απόλλωνα, με τα τρία  τέρματα να σημειώνονται σε διάστημα 10 λεπτών στα μέσα της επανάληψης. Στο 67 ο Γκαϊδαρτζής έκανε το 1-0 για να απαντήσει όμως ο Αποστολίδης στο 70 για το 1-1. Στο 77 ο Λιάρας έκανε το 2-1 και αυτό έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Λευκή εκτός έδρας ισοπαλία για τον Κεραυνό Πέρνης στο ματς με τον Ηρακλή Ν. Ζυγού. Στο 7ο λεπτό ο Μολώνης βρέθηκε απέναντι από τον Δεληγιάννη όμως αστόχησε. Στο 17 σουτ του Μενίκου μπλόκαρε ο Μανιάς. Στο 44 ο Αλ. Μελισσόπουλος έκανε δυνατό σουτ που απέκρουσε με τα πόδια ο Μανιάς. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αλ. Μελισσόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή, πέρασε και τον Μανιά όμως το σουτ από πλάγια θέση πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι. Στο 68 σουτ του Πανταζίδη έδιωξε ο Δεληγιάννης.