Χρονόμετρο

Γ΄ Εθνική: Τρίποντα για Νέστο, Αετό και Δόξα Θεολόγου

Δημοσιεύτηκε στις

Ο Νέστος κατέκτησε τη νίκη, με 2-1, στο τοπικό ντέρμπι με τον Κεραυνό Πέρνης για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Ο Αετός Οφρυνίου λύγισε την αντίσταση του Πανδραμαϊκού με 2-1. Η Δόξα Θεολόγου κατέκτησε τη 2η του νίκη στα εθνικά σαλόνια, την πρώτη του εντός έδρας, με 2-1, επί της Δόξας Κάτω Καμήλας. Αναλυτικά:

Ο Νέστος είχε γειτονικό ντέρμπι στη Χρυσούπολη με αντίπαλο τον Κεραυνό Πέρνης,  πήρε το πολύτιμο τρίποντο με 2-1 και παραμένει στο -5 από την κορυφή. Ο Κεραυνός είναι κάτω από την ζώνη παραμονής. Στο 24ο λεπτό ο Φραγκούλης έκανε το 1-0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 50, ο Γεωργιάδης έκανε το 2-0. Στο 81 ο Α. Μελισσόπουλος με εύστοχο πέναλτι μείωσε στο τελικό 2-1.

Ο Αετός Οφρυνίου πήρε πολύτιμη νίκη, με 2-1, επί του Πανδραμαϊκού για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Ο Γ. Παυλίδης άνοιξε το σκορ 25ο λεπτό (1-0) όμως στο 33 ο Μπερούκας ισοφάρισε σε 1-1. Στο 80ο λεπτό ο νεαρός Σαλπιγγίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Νέα νίκη για την Δόξα Θεολόγου, αυτή τη φορά με ολική ανατροπή στο σκορ. Υποδέχθηκε στο γήπεδο του Ποτού την δυνατή Δόξα Κάτω Καμήλας και πήρε τη νίκη με 2-1. Στο 29ο λεπτό ο Κεχαγιάς έκανε το 0-1. Στο 70 ο Χιονίδης με εύστοχο πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 88 ο Αντωνιάδης έκανε την ολική ανατροπή για το τελικό 2-1.