Γ΄ Εθνική: Μόνος στην κορυφή ο Αετός, ακολουθεί ο Νέστος

Ο Αετός Οφρυνίου πέρασε με 1-2 από το γήπεδο του Ηρακλή Ζυγού για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα έμεινε νόμος στην κορυφή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο  ημίχρονο με 0-2, με γκολ –πέναλτι του Αποστολίδη στο 41ο λεπτό και ένα ακόμη του Δουμάνη στο 44. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Πανέρη στο 60ο λεπτό και αυτό έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Ο Νέστος Χρυσούπολης ακολουθεί στην κατάταξη μετά την 3η του σερί νίκη. Βρέθηκε στην έδρα του Άρη Αβάτου και πήρε το «διπλό» με 1-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33ο λεπτό με τον Χακάν και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 62 ο Μπλιός έφερε το ματς ίσα (1-1) και στο 77 ο Λίτσκας έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2.

Ο Κεραυνός Πέρνης δεν τα κατάφερε στο εντός έδρας ματς με την Δόξα Κάτω Καμήλας καθώς ηττήθηκε με 2-4. Στο 43ο ο Μπονέρης έκανε το 0-1 και στο 51 ο Κωνσταντίνου σκόραρε για το 0-2. Η ομάδα του Κεραυνού αντέδρασε και στο 58 ο Κυριακόπουλος μείωσε σε 1-2. Πέντε λεπτά μετά, στο 62, ο Μπαντάνης ισοφάρισε σε 2-2. Όμως στο 75 ο Σαρέγκος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Δόξα, 2-3 και στο 90 ο Γεράκης διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

Η Δόξα Θεολόγου δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι ουραγών της 4ης αγωνιστικής. Βρέθηκε στην Αλεξανδρούπολη για το παιχνίδι με την Ένωση Αλεξανδρούπολης και ηττήθηκε με 1-0. Το γκολ-τρίποντο πέτυχε στο 20ο λεπτό ο Λίτσος.