ENERGEAN KAVALA B.C.: Φιλική νίκη στις Σέρρες, 64-74 τους Ικάρους

Σε καλό δρόμο φαίνεται ότι βρίσκεται η Energean Kavala B.C., η οποία αγωνίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης (12/9) με τους Ικάρους στο ΔΑΚ Σερρών, τους οποίους νίκησε με 74-64 και φαίνεται πως θα μπει σε καλό επίπεδο ετοιμότητας στον πρώτο επίσημο αγώνα της για το Κύπελλο Ελλάδας, με τον αντίπαλό της να προκύπτει την προσεχή Κυριακή (16/9) από το ζευγάρι ΓΣΕ-Μαχητές Πεύκων, που θα γίνει στην Ελευθερούπολη.

Η ομάδα του Ανδρέα Καραπιπερίδη είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης, προηγήθηκε με διαφορά 12 πόντων στο ημίχρονο (32-44), την οποία διατήρησε σχεδόν σε όλο το γ’ δεκάλεπτο, για να ολοκληρωθεί το ματς με το τελικό 64-74.