Χρονόμετρο

    ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Το 6Χ6 έκανε η ΑΕΚ

    Δημοσιεύτηκε στις

     Η ΑΕ Καβάλας ανέβασε το σερί της στις έξι συνεχόμενες νίκες, μετά το 1-0 επί της Αναγέννησης Λιμεναρίων για την 6η αγωνιστική της Λίγκας, σε ένα ματς, πάντως, που οι φιλοξενούμενοι έχασαν σωρεία ευκαιριών.

    Μόνος πρώτος συνεχίζει στην κορυφή του 2ου ομίλου ο Βρασίδας, έπειτα από το 2-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον Κεραυνό Ελευθερών, ενώ η Α.Ε. Πιερέων πέτυχε το σκορ της ημέρας, περνώντας με 7-1 από τη Λυδία.

    Με νίκη 4-0 επί της Γραβούνας προχώρησε ο Ηρακλής Καβάλας, με το ίδιο σκορ επικράτησε η Δόξα Θεολόγου του Μυρτοφύτου, ενώ ο Κεραυνός Πέρνης πέρασε με άνεση (3-0) από τη Ν. Καρβάλη.

    Πολλά παράπονα από τη διαιτησία εξέφρασε ο Βύρων, στην ήττα του με 4-3 στον Λιμένα από τον Θεαγένη. Ο Αετός Ορφανού νίκησε στην έδρα του τον Κεραυνό Κρηνίδων με 3-1 και τέλος, η Κεραμωτή πήρε το ντέρμπι στη μάχη με τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου (3-2).

    Στην Α’ κατηγορία και τον 1ο όμιλο, ο Εθνικός Ν. Καρυάς συνέτριψε με 5-1 τον αήττητο μέχρι προχθές ΠΑΟ Καβάλας, με νίκη προχώρησε ο Ολυμπιακός Καβάλας. Στον δεύτερο όμιλο, ο Άρης Ζυγού παρέμεινε στην κορυφή με νίκη 4-1 επί του Ακροβουνίου. Με διπλό έφυγαν τα Χελιδόνια από το Ορφάνι (0-1), όπως και η Εν. Παγ. Δρυάδας από την Ποταμιά (2-3). Ισόπαλο το ντέρμπι στον Αμυγδαλεώνα μεταξύ Δόξας και Μακεδονικού Αμισιανών (2-2).

     

    ΛΙΓΚΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

    6η αγωνιστική-1ος όμιλος

    Α.Ε. Καβάλας-Αναγ. Λιμεναρίων 1-0

    Ναζιανζός-Κερ. Πέρνης 0-3

    Ηρακλής Καβ.-Θρ. Γραβούνας 4-0

    Κεραμωτή-Απ. Χρυσοχωρίου 3-2

    Θεαγένης-Βύρων 4-3

     

    Βαθμολογία

    1. Α.Ε. Καβάλας (14-2) 18

    2. Κεραυνός Πέρνης (11-4) 13

    3. Ηρακλής Καβάλας (10-4) 11

    4. Κεραμωτή (10-7) 10

    5. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (9-6) 10

    6. Θράκη Γραβούνα (5-13) 7

    7. Απόλλων Χρυσοχωρίου (8-14) 6

    8. Αναγέννηση Λιμεναρίων (5-11) 6

    9. Θεαγένης (8-11) 4

    10. Βύρων (5-13) 1

     

    2ος όμιλος

    Δόξα Θεολόγου-Ηρ. Μυρτοφύτου 4-0

    Δόξα Λυδίας-Α.Ε. Πιερέων 2004 1-7

    Βρασίδας-Κερ. Ελευθερών 2-0

    Αετός Ορφανού-Κερ. Κρηνίδων 3-1

    Α.Σ. Παγγαίου-Μ.Α. Αντιφιλίππων 1-0

     

    Βαθμολογία 

    1. Βρασίδας Ν. Περάμου (10-7) 15

    2. Αετός Ορφανού (14-7) 12

    3. Α.Σ. Παγγαίου (11-8) 12

    4. Κεραυνός Κρηνίδων (11-11) 12

    5. Α.Ε. Πιερέων 2004 (19-9) 10

    6. Δόξα Θεολόγου (14-7) 8

    7. Κεραυνός Ελευθερών (11-15) 7

    8. Ηρακλής Μυρτοφύτου (5-11) 6

    9. Μ.Α. Αντιφιλίππων (8-9) 4

    10. Δόξα Λυδίας (2-21) 1

     

    Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

    1ος όμιλος-5η αγωνιστική

    Ποσειδών-Άρης Πρίνου 2-2

    Εθν. Ν. Καρυάς-ΠΑΟ Καβάλας 5-1

    Ολυμπιακός Καβ.-Μ. Γέροντα 2-0

    Άρης Κεχροκάμπου-Μυρμιδόνες 1-1

    Αίας Παναγίας-Ατρ. Χαλκερού 1-0

     

    Βαθμολογία

    1. ΠΑΟ Καβάλας (10-7) 10

    2. Μυρμιδόνες Καβάλας (7-10) 9

    3. Εθνικός Ν. Καρυάς (12-7) 8

    4. Ολυμπιακός Καβάλας (12-7) 8

    5. Άρης Πρίνου (11-8) 8

    6. Αίας Παναγίας (7-7) 6

    7. Μ. Γέροντα (6-8) 6

    8. Άρης Κεχροκάμπου (7-9) 4

    9. Ατρόμητος Χαλκερού (4-8) 4

    10. Ποσειδών (7-12) 4

    * Έναν μηδενισμό και -2β. έχει ο Άρης Κεχροκάμπου. 

     

    2ος όμιλος

    Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μακ. Αμισιανών 2-2

    Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Χελιδόνια 0-1

    Άρης Ζυγού-Ατρ. Ακροβουνίου 4-1

    Μ.Α. Φιλίππων-Ασπ. Πολυστύλου  1-1

    Α.Ο. Ποταμιάς-Εν. Παγ. Δρυάδας 2-3

     

    Βαθμολογία

    1. Άρης Ζυγού (15-5) 13

    2. Ένωση Παγ. Δρυάδας (12-7) 12

    3. Μακεδονικός Αμισιανών (17-5) 10

    4. Δόξα Αμυγδαλεώνα (11-8) 10

    5. Ασπίδα Πολυστύλου (12-8) 8

    6. Χελιδόνια (7-7) 6

    7.Μ.Α. Ορφανίου (6-16) 4

    8. Α.Ο. Ποταμιάς (9-15) 3

    9. Ατρόμητος Ακροβουνίου (6-14) 2

    10. Μ.Α. Φιλίππων (3-11) 2

     

    Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

    1ος όμιλος-5η αγωνιστική

    Παράδεισος-Καβάλα 2004  0-3 α.α.

    Φάρος Μαριών-Αετός Ερατεινού 1-3

    Ατρόμητος Λεκάνης-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-1

    Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριά 4-2

    Ρεπό: Φίλιπποι Παληού

    Βαθμολογία

    1. Αετός Ερατεινού (12-4) 12 *

    2. Άρης Πηγών (11-4) 10 *

    3. Φίλιπποι Παληού (9-4) 10 *

    4. Καβάλα 2004 (11-8) 8

    5. Ποντιακός Ποντολιβάδου (8-9) 7

    6. Πανιώνιος Ξεριά (9-7) 6 *

    7. Φάρος Μαριών (4-9) 3 *

    8. Ατρόμητος Λεκάνης (3-7) 1

    9. Παράδεισος –

    – Ο Παράδεισος έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

    * Έχουν κάνει ρεπό. 

     

    2ος όμιλος 

    Κερ. Καλλιράχης-Α.Ο. Ελαιοχωρίου 0-2

    Ελπ. Κρυονερίου-Φρ. Πλατανότοπου 2-0

    Φρίξος Ελευθ/λης-Λύκοι 4-1

    Φίλιππος Χρυσ/στρου-Μ.Α. Μεσορόπης 3-1

    Ρεπό: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

     

    2ος όμιλος

    1. Α.Ο. Ελαιοχωρίου (12-2) 13

    2. Φρίξος Ελευθ/λης (10-9) 10

    3. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (15-6) 9 *

    4. Φρίξος Πλατανοτόπου (13-7) 6 *

    5. Φίλιππος Χρυσοκάστρου (6-8) 6 *

    6. Μ.Α. Μεσορόπης (8-11) 6 *

    7. Ελπίδα Κρυονερίου (7-6) 5 *

    8. Κεραυνός Καλλιράχης (9-16) 3

    9. Λύκοι (2-17) -2

    – Έναν μηδενισμό και μείον 2β. έχουν οι Λύκοι.

    * Έχουν κάνει ρεπό.


    Δημοσιεύτηκε στις 0

    Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.