Χρονόμετρο

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ:Ντούμπλαραν τις επιτυχίες κόντρα στην ΕΠΣ Έβρου

Δημοσιεύτηκε στις

Την πολύ καλή τους πορεία συνεχίζουν στον 1ο όμιλο των Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών ομάδων παίδων-νέων της ΕΠΟ οι μικτές ομάδες παίδων και νέων της ΕΠΣ Καβάλας.

Στην κόντρα με τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Έβρου ντούμπλαραν τις νίκες τους και δείχνουν ότι θα ξεχωρίσουν στην πρώτη φάση αυτού του ειδικού πρωταθλήματος. Οι Παίδες μετά τα επτά γκολ στην Ξάνθη προχώρησαν με νίκη 6-1, ενώ οι Νέοι πήραν το πρώτο τους «τρίποντο», επικρατώντας με 2-1 και αμφότερες οι ομάδες μας είναι αήττητες μετά τη διεξαγωγή δύο παιχνιδιών. Την επόμενη αγωνιστική οι ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας έχουν ρεπό.

Στο άλλο ζευγάρι, οι παίδες της ΕΠΣ Ξάνθης νίκησαν αυτούς της ΕΠΣ Δράμας με 3-0, αλλά οι Νέοι των Δραμινών πήραν ρεβάνς, επικρατώντας με 5-0. Ρεπό είχε η ΕΠΣ Θράκης.

«Καυτοί» οι παίδες

Για δεύτερο κατά σειρά παιχνίδι, η μικτή ομάδα παίδων της ΕΠΣ Καβάλας ήταν εντυπωσιακή και σκόρπισε αυτή της ΕΠΣ Έβρου στο γήπεδο του Ξεριά με 6-1. Οι Καβαλιώτες προηγήθηκαν με 3-0, ενώ το ημίχρονο έληξε με 3-1, για να ακολουθήσουν άλλα τρία γκολ από τους γηπεδούχους.

Δύο γκολ σημείωσαν οι Σαλπιγγίδης και Θωμαΐδης και ένα οι Ζουμπουλίδης και Κουτσικοβαγγέλης.

Συνθέσεις

ΕΠΣ Καβάλας: Παπάζογλου, Σπυρίδης, Μαλαμίδης, Γερμανίδης, Κεφαλαδέλης, Ζάνταλης, Αρτεμίου, Μοσχόπουλος (41’ Κουτσικοβαγγέλης), Σαλπιγγίδης (47’ Παναγιωτίδης), Θωμαΐδης, Ζουμπουλίδης (54’ Κοντάκης).

ΕΠΣ Έβρου: Σιριτούδης (64’ Δερμεκτζής), Αλεξακίδης, Γκασίδης, Καμπουρούδης, Βλαχόπουλος (54’ Μεντίζης), Αλκετίδης, Πατσιούρας, Ακίδης (46’ Βαρσαμίδης), Καρκασίδης, Βεζάτσης, Πασχαλίδης.

Παρθενική νίκη για τους Νέους

Την πρώτη τους νίκη στον θεσμό πήραν οι Νέοι της ΕΠΣ Καβάλας στην κόντρα τυς με την ΕΠΣ Έβρου, στο γήπεδο της Γραβούνας, με σκορ 2-1. Οι ακρίτες προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Γαλανάκη, αλλά οι παίκτες της ΕΠΣΚ με γκολ των Βακιρτζή στο 35’ και Μακατασίδη στο 44’ έφτασαν στην ανατροπή από το ημίχρονο και τελικά στη νίκη.

Συνθέσεις

ΕΠΣ Καβάλας: Λεοντιάδης, Νταμπανλής, Λυμπεράκης, Καλούδης, Πατέρας, Μακατασίδης, Ανωτίδης (60’ Τσιπιζίδης), Μαϊδανός (70’ Τσαπανίδης), Βακιρτζής, Λαζαρίδης (81’ Αθανασιάδης Ε.), Δραγουδάκης Α.

ΕΠΣ Έβρου: Παπαδόπουλος Κ., Κεσκίνης, Σκαρλάτος, Πεταλωτής, Σακαλάκης, Τσιλιακίδης, Σαραντίδης, Ευστρατιάδης (60’ Πιλτικάκης), Παπαδόπουλος Σ. (80’ Ρουσίδης), Γαλανάκης, Δεβελούδης.