Τέταρτη σερί νίκη για την Ένωση, 55-74 την Ελίμεια στην Κοζάνη

Ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να χαρίσει στην Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας το δεύτερο «διπλό» της σεζόν, μετά από εκείνο στη Χαλκηδόνα, αυτή τη φορά στην Κοζάνη επί της αδύναμης Ελίμειας με σκορ 55-74, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα του Ανδρέα Καραπιπερίδη, μετά από ένα μετριότατο πρώτο ημίχρονο, όταν και είχε φτωχή παραγωγικότητα με μόλις 29 πόντους στην επίθεση (29-29 στο 20′), έτρεξε ένα επιμέρους 16-30, πήρε προβάδισμα 14 πόντων και έχτισε πάνω σ’ αυτό για να φτάσει σε μια καθαρή νίκη με 55-74.