Χρονόμετρο

    ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Λύνονται οι εκκρεμότητες στην Α’ κατηγορία, πλήρης δράση στη Β’ κατηγορία

    Δημοσιεύτηκε στις

    Οι δύο εκκρεμότητες από την 4η αγωνιστική με τις αναμετρήσεις της Αναγέννησης Λιμεναρίων απέναντι στον Βύρωνα και του Κεραυνού Κρηνίδων με τον Θεαγένη λύνονται αυτή την Κυριακή (25/11, 15.00) στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας, με την ομάδα του Γιώργου Αγγελίδη να αναζητά το «διπλό» στη Θάσο, ώστε να πιάσει τον Ορφέα Ελευθερούπολης στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ από την πλευρά της η Αναγέννηση θέλει το τρίποντο, ώστε να πλησιάσει κι αυτή στην κορυφή.

    Από την άλλη, ο Κεραυνός υποδέχεται τον Θεαγένη, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη, ώστε να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

    Κανονικά θα διεξαχθεί ο ένας ημιτελικός για το Κύπελλο της κατηγορίας ανάμεσα σε Βρασίδα και Ναζιανζό Νέας Καρβάλης (24/11, 14.30) στο γήπεδο της Νέας Περάμου, ενώ θα οριστεί εκ νέου το Βύρωνας-Αναγέννηση Λιμεναρίων.

    Πλήρης αγωνιστική δράση υπάρχει στη Β’ κατηγορία και στους τρεις ομίλους. Στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Απόλλων Χρυσοχωρίου υποδέχεται σε τοπικό ντέρμπι τον Πανιώνιο Ξεριά, ενώ η δεύτερη Κεραμωτή πηγαίνει στο Ποντολίβαδο.

    Στον 2ο όμιλο, δύσκολη έξοδος για τον Μακεδονικό Αμισιανών στην έδρα του ΠΑΟ Καβάλας, ενώ στον 3ο όμιλο το δεύτερο Βυζάντιο περιμένει τον πρωτοπόρο και φορμαρισμένο Μ.Α. Ορφανίου.

     

    Α’ Κατηγορία ΕΠΣ Καβάλας

    Εξ αναβολής-4η αγωνιστική

    Κυριακή 25/11, 15.00

    Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας Καβάλας

    Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης

     

    Βαθμολογία

    Ορφέας Ελευθερούπολης (12-5) 19

    Άρης Πηγών (14-6) 18

    Βύρωνας Καβάλας (14-5) 16**

    Δόξα Θεολόγου (12-4) 14

    Αναγέννηση Λιμεναρίων (15-9) 13**

    Φρίξος Πλατανοτόπου (16-16) 11

    Βρασίδας Ν. Περάμου (11-11) 10 *

    Ατρόμητος Χαλκερού (8-9) 11

    Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (14-13) 10

    ΑΕ Καβάλας (6-9) 8

    ΜΑ Φιλίππων (4-15) 6

    Θεαγένης (10-15) 5**

    Κεραυνός Κρηνίδων (4-12) 4**

    Ολυμπιακός Καβάλας (6-18) 4

    *Ο Βρασίδας έχασε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Καβάλας με 3-0 και τιμωρήθηκε με -3β.

    **Έχουν αγώνα λιγότερο.

     

    Β’ Κατηγορία ΕΠΣΚ

    1ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Σάββατο 24/11, 15.00

    Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραμωτή

    Απόλλων Χρυσοχωρίου-Πανιώνιος Ξεριά

    Ποσειδών Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης

    Κυριακή 25/11

    Φάρος Μαριών-Μυρμιδόνες Καβάλας (11.00)

    Α.Ο. Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα (15.00)

    Μακεδονικός Αγιάσματος-Αίας Παναγίας (15.00)

     

    Βαθμολογία

    Απόλλων Χρυσοχωρίου (24-5) 19

    Κεραμωτή (25-7) 18

    Ποσειδών Καβάλας (8-6) 15

    Μαίανδρος Γέροντα (11-8) 14

    Μακεδονικός Αγιάσματος (9-10) 10

    Πανιώνιος Ξεριά (13-9) 9

    ΑΟ Ποταμιάς (7-8) 8

    Μυρμιδόνες Καβάλας (9-11) 7

    Φάρος Μαριών (8-21) 5

    Αίας Παναγίας (10-20) 5

    Ποντιακός Ποντολιβάδου (4-11) 2

    Ατρόμητος Λεκάνης (6-18) 2

    (*) Ο Ατρόμητος Λεκάνης τιμωρήθηκε με -3β.

     

    Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Καβάλας

    2ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Σάββατο 24/11, 15.00

    Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άγιος Λουκάς

    ΠΑΟ Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών

    Κυριακή 25/11

    Κεραυνός Καλλιράχης-Ηρακλής Καβάλας

    Ασπίδα Πολυστύλου-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’

    Άρης Ζυγού-Άρης Πρίνου

    Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

     

    Βαθμολογία

    Μακεδονικός Αμισιανών (19-5) 18**

    Δόξα Αμυγδαλεώνα (9-8) 13

    Άρης Πρίνου (13-8) 11**

    Ασπίδα Πολυστύλου (12-9) 11**

    ΠΑΟ Καβάλας (10-6) 11**

    Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’ (18-12) 9**

    Άρης Ζυγού (8-9) 7**

    Κεραυνός Καλλιράχης (10-13) 6**

    Ηρακλής Καβάλας (12-8) 4*

    Άγιος Λουκάς (5-26) 3

    Ελπίδες Καβάλας (5-17) 0

    *-6 βαθμοί από ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΒΑΛΑΣ για την περίοδο 2018-2019.

    **Έχει κάνει ρεπό.

     

    Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Καβάλας

    3ος όμιλος-8η αγωνιστική

    Σάββατο 24/11, 15.00

    Αστέρας Φωλιάς-ΑΕ Πιερέων 2004

    Κεραυνός Ελευθερών-Α.Σ. Παγγαίο

    Κυριακή 25/11, 15.00

    Βυζάντιο-Μ.Α. Ορφανίου

    Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

    Ατρόμητος Ακροβουνίου-Α.Ο. Ελαιοχωρίου

    Ρεπό: Α.Ο. Κάρυανης

     

    Βαθμολογία

    Μ.Α. Ορφανίου (24-6) 19

    Βυζάντιο (9-11) 11

    Ατρόμητος Ακροβουνίου (13-10) 10**

    Κεραυνός Ελευθερών (10-7) 10**

    Αστέρας Φωλιάς (17-15) 10**

    ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (14-12) 10**

    Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας (13-11) 10**

    ΑΟ Κάρυανης (15-14) 10

    ΑΟ Ελαιοχωρίου (10-13) 6**

    ΑΕ Πιερέων 2004 (9-11) 3

    ΑΣ Παγγαίο (0-24) -3**

    (*) Ο ΑΣ Παγγαίο έχει τιμωρηθεί με -3β.

    **Έχει κάνει ρεπό.

     

     


    Δημοσιεύτηκε στις

    Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.