Εντός έδρας είναι άλλος ΓΣΕ

Σπουδαία νίκη με 94-76 πήρε ο ΓΣΕ επί του Έσπερου Λαμίας στο κλειστό της Ελευθερούπολης το βράδυ της Κυριακής (25/11) για την 7η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου της Β’ Εθνικής μπάσκετ, δείχνοντας πως εντός έδρας είναι μια άλλη ομάδα.

Το συγκρότημα του Κυριάκου Παπαδόπουλου, μετά από ένα ισορροπημένο α’ δεκάλεπτο (23-21), είχε τον έλεγχο του αγώνα και από τα μέσα του β’ δεκαλέπτου έχτισε μία διαφορά 8-10 πόντων, την οποία διατήρησε μέχρι το γ’ δεκάλεπτο. Διαφορά, που την αύξησαν στην τελευταία περίοδο, όταν οι φιλοξενούμενοι ξέμειναν από δυνάμεις, με την ομάδα της Λαμίας να δείχνει κι αυτή ότι έχει πρόβλημα στα εκτός έδρας παιχνίδια.

Τέσσερις παίκτες τελείωσαν την αναμέτρηση με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ σε ένα ακόμη ματς απών ήταν ο Σωκράτης Γκέλιος.

Δεκάλεπτα: 23-21, 50-42, 75-54, 94-76
    Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης
    Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 12 (1), Καραγιώργος 2, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας 1, Ιωάννου 14 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 9 (1), Χαρισμίδης 14, Βοϊβατόπουλος 18.
    Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3 (1), Ρούζιος 4, Πάππος 11 (1), Κατσαρές 19 (3), Παπανικολάου 3 (1), Φύκας 4, Παπαργυρόπουλος 19 (1), Τεπετίδης 10 (2), Ολύμπιος 3 (1), Αργύρης.