Χρονόμετρο

ΑΟΚ: Νίκησε Λαγκαδά (1-0) και Τζουμαλάκη

Δημοσιεύτηκε στις

Με χρυσό σκόρερ τον Σάββα Κυριακίδη στο 59ο λεπτό, ο ΑΟΚ επικράτησε της ΑΠΕ Λαγκαδά με 1-0 στο Ανθή Καραγιάννη, ενώ νίκησε και τον κάκιστο διαιτητή Τζουμαλάκη από την ΕΠΣ Σερρών, ο οποίος απέβαλε αναίτια τον Κεφαλά στο 85′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο, μετά από ανατροπή από τον Καραμπά αντί να δείξει το καθαρό πέναλτι.

Το φιλμ του αγώνα

21′ Σουτ του Κυζιρίδη από μακρινή απόσταση, δεν ανησυχεί ο Ρίζος.

25 κιτρινη κοντεων

32′ Μακρινό σουτ του Κεφαλά, πάνω από τα δοκάρια.

44′ Καλό φάουλ του Κυζιρίδη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

55′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Λαγκαδά. Σέντρα του Καραμπά, κεφαλιά του Στεφανίδη, μπλόκαρε ο Συριτούδης.

59′ Σουτ του Κυριακίδη, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Καραμανλή, ξεγέλασε τον Ρίζο και 1-0.

61′ Ακυρώνεται γκολ του Στεφανίδη, για καταλογισμό φάουλ νωρίτερα του Μπάρμπα πάνω στον Συριτούδη.

64′ Σουτ του Καραμπά, άουτ.

69′ Σουτ του Ζιγιρίδη στην κίνηση από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ψηλά άουτ.

76′ Απευθείας φάουλ του Στεφανίδη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

85′ Προσπάθεια του Λίτσκας, που έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε τον εξερχόμενο Ρίζο και γύρισε την μπάλα στη μικρή περιοχή, ο Κεφαλάς ανατράπηκε καθαρά από τον Καραμπά, όμως αντί ο διαιτητής να δείξει το σημείο του πέναλτι, έδωσε κίτρινη -2η- στον μέσο του ΑΟΚ, αποβάλλοντας τον από το παιχνίδι.

91′ Αποβάλλεται ο Διγκόζης από τον πάγκο.

90+5′ Μετά από μονομαχίες μέσα στην περιοχή, ο Κρυστάλλης το γυριστό με την μπάλα να «γλείφει» το οριζόντιο δοκάρι.

Συνθέσεις:

ΑΟΚ: Συριτούδης, Μπαντάνης, Κυριακίδης (79′ λ.τρ. Προύντζος), Τέλλος, Τουμανίδης, Σταματόπουλος, Ζιγκερίδης, Κεφαλάς, Λίτσκας, Κυζιρίδης (90′ λ.τρ. Μπλιος), Παναγιωτόπουλος (69′ Καλλιβωκάς).

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Κοντέων, Αθανασιάδης (46′ Σκαθαρούδης), Πολύζος, Στεφανίδης, Παυλίδης (58′ Καλούδης), Αχαλινόπουλος (65′ Κρυστάλλης).