Β’ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι στον Αμυγδαλεώνα

Στο 1-1 έμειναν στον Αμυγδαλεώνα η τοπική Δόξα και η Ασπίδα Πολυστύλου στο εξ αναβολής τοπικό ντέρμπι, που εκκρεμούσε από τη 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας.

Το ημίχρονο έληξε 0-0, όμως στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Περδίκη, αλλά ο Αβραμίδης ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Μάλιστα, ο σκόρερ λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ πέντε λεπτά πριν το φινάλε αποβλήθηκε και ο Περδίκης της Ασπίδας, επίσης με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Δοκάρι για τους γηπεδούχους είχε ο Τσιτσόπουλος.