Χρονόμετρο

Κύπελλο Ελλάδας Live: ΑΕΚ-Ολυμπιακός – 65.000 οπαδοί και συρματοπλέγματα στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι

Δημοσιεύτηκε στις

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: 65.000 οπαδοί και συρματοπλέγματα στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι

Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο – Έδιωξε τη μπάλα ο Ρομπέρτο – Τραυματίες αποχώρησαν Μανιάτης, Αφελάι και Μάνταλος – Ο αγώνας ξεκίνησε με μικρή καθυστέρηση από τα καπνογόνα που άναψαν οι οπαδοί της ΑΕΚ – Δρακόντεια αστυνομικά μέτρα πέριξ του ΟΑΚΑ

Με δεκάλεπτη καθυστέρηση μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα δεκάδες καπνογόνα που άναψαν οι οπαδοί της ΑΕΚ ξεκίνησε ο μεγάλος αγώνας σε ένα κατάμεστο, με περισσότερους από 65.000 φιλάθλους των γηπεδούχων, ΟΑΚΑ, στον επαναληπτικό του 1-1 για την προημιτελική φάση του θεσμού.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τη μεγάλη φάση. Η ΑΕΚ έχει να θυμάται την ευκαιρία του 33ου λεπτού όταν Γιόχανσον έκανε την σέντρα και ο Αραβίδης δεν πρόλαβε να σκοράρει από εξαιρετική θέση ενώ ο Ολυμπιακός είχε μια καλή προσπάθεια στο 39′ με τον Ντομίνγκες να βρίσκει τον Μανιάτη, αλλά αυτός να κάνει το κακό σουτ, ενώ είχε δίπλα του αμαρκάριστο τον Αφελάι.